• Київський апеляційний господарський суд повторно підтвердив законність виділення землі у Гатному під житлове будівництво

  Київський апеляційний господарський суд повторно підтвердив законність виділення землі у Гатному під житлове будівництво

  29.08.2017

  Як повідомила прес-служба компанії «Інтергал-Буд», рішенням Київського апеляційного господарського суду від 22.08.2017 повторно підтверджено законність виділення Гатнянською сільською радою 48 га землі під житлову забудову.
  У 2015 році Київський апеляційний господарський суд уже розглянув і залишив без задоволення незаконні вимоги жителів Києво-Святошинського району Київської області про повернення земель. Намагання Прокуратури Київської області оскаржити рішення Київського апеляційного господарського суду, яке набуло законної сили ще у 2015 році, у зв’язку з тим, що на земельній ділянці залягають особливо цінні групи грунтів, є безпідставними і не витримують вагомих доказів, а саме – наданих суду результатів дослідження якісного складу землі.
  Анна Лаєвська, комерційний директор компанії «Інтергал-Буд», яка на цій земельній ділянці зводить житловий комплекс «Озерний гай Гатне», пояснила, що у 2005 році, на момент розробки Інститутом землеробства Національної академії аграрних наук України проекту землевідведення, було проведено грунтові обстеження і лабораторні дослідження земельної ділянки з метою визначення якісних характеристик грунтів. Результати досліджень підтвердили, що на земельних ділянках, переданих в оренду ВК «Підряд», немає особливо цінних груп грунтів. Згодом, уже в 2013 році, орендатор замовив агрохімічні паспорти земельних ділянок, для складення яких Інститут землеробства Національної академії аграрних наук повторно провів грунтово-агрохімічне обстеження грунтів, яке підтвердило результати попереднього обстеження, проведеного у 2005 році.
  Також Лаєвська звернула увагу на те, що проект землеустрою пройшов державну експертизу в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
  В «Інтергал-Буді» наголосили, що з ініціативи органів прокуратури питання законності відведення земельної ділянки вже неодноразово ставало предметом судових суперечок, однак суди незмінно відмовляли у задоволенні позовних вимог прокуратури.
  Нагадаємо, що компанія «Інтергал-Буд» інвестує у будівництво ЖК «Озерний гай Гатне» і розвиток самого населеного пункту Гатне понад 3,7 млрд грн. Планується збудувати 49 житлових будинків поверховістю від 5 до 9 поверхів сумарно на 6800 квартир. При цьому близько 30% території забудови буде виділено під парки, сквери, прогулянкові зони та створення повноцінної інфраструктури. У рамках проекту компанія збудує декілька дитячих садків, школу зі стадіоном, спортивно-оздоровчий комплекс із басейном, торговий центр із продуктовим супермаркетом, поліклініку, паркінг, об’єкти сфери послуг.
  Крім того, коштом забудовника планується покращити транспортну розв’язку, а саме – компанія має намір прокласти декілька додаткових доріг для загального користування.
  До того ж компанія вже розпочала створення централізованої каналізаційної системи, якою зможуть користуватися жителі Гатного.

  Повернутись до всіх новин